مطالب عاشقانه

اهمیت مردها به عشق ؟

چرا مردها به عشق اهميت كمتري مي دهند؟

«مي دونم دوستم داره» اما هميشه اين احساس را دارم كه رابطه ما، براي من مهمتره تا براي او. هر وقت كه از سركار به خانه بر مي گردم براي ديدنش لحظه شماري مي كنم اما وقتي اون به خونه مي رسه به نظر نمي ياد كه اونقدرها هم هيجان زده باشه، نمي تونم بفهمم چرا؟
«هميشه كارهاي خاصي براي نامزدم انجام مي دم. به مناسبت هاي ويژه براش كارت پستال مي فرستم، براي بعضي مناسبت هاي به خصوص از قبل برنامه ريزي مي كنم و… اگه اون هم به همين اندازه كه من دوستش دارم، دوستم داره چرا اين كارها را اون براي من انجام نمي ده!» بسياري از زنان با اين جملات ارتباط برقرار مي كنند چرا كه خيلي از زن ها با مردهايي زندگي مي كنند كه اهميت كمتري به رابطه و ازدواجشان مي دهند. اين واقعيت ندارد كه مردها اهميت كمتري براي عشق و روابط قائل هستند، بلكه حقيقت اين است، رازهايي در اين باره وجود دارد كه ما زن ها مي بايست آنها را درك كنيم. مردها هويت خود را بيشتر از ناحيه شغل و موفقيت هايشان تعريف مي كنند در حالي كه زن ها هويتشان را صرفا براساس روابط خود بيان مي كنند.

موفقيت، مهم ترين مسئله براي مردان
براي مردها موفقيت از هر مورد ديگري مهمتر است چرا كه بقاي جسماني و فيزيكي خانواده را تضمين مي كند. زن ها نيز بقاي خود را در گرو حفظ روابط احساسي و نيز بچه هاي خود مي بينند، بنابراين چنانچه شما نيز به مانند همسرتان تمام وقت كار مي كنيد ممكن است چشم انداز شما از تعادل بين شغل و عشق، خيلي با ذهنيت همسرتان از تعادل ميان اين دو، منطبق نباشد.
در تحقيقاتي كه در سال 1978 توسط «ويجن دردوبيلي» انجام شد اين گونه نشان مي دهد كه 75 درصد مرداني كه با آنها مصاحبه شده بود، گفته بودند، مهمترين مورد در زندگيشان، شغلشان است. در حالي كه 75 درصد از دختران و زنان گفته بودند، مهمترين جنبه از زندگيشان، خانواده آنهاست.
ما زن ها اين تفاوت در اولويت هاي مردانه و زنانه را به مثابه مدرك و سندي دال بر اين كه مردها ما را زياد دوست ندارند، مي گيريم. اين موضوع واقعيت ندارد حقيقتي كه در اين رابطه وجود دارد اين است كه: چنانچه مردي نسبت به شغل و توانايي هاي حرفه اي خود احساس خوبي نداشته باشد به سختي مي تواند توجه خود را به روابط عشقي و احساسي اش معطوف كند.
چنانچه مرد زندگيتان در رابطه با شغلش مايوس و سرخورده است يا نگران پروژه اي باشد يا زيرفشار اقتصادي و يا احساس كند در يكي از مراحل موفقيتش درمانده و فضايي براي رشد در اختيار ندارد از لحاظ احساسي و عاطفي، تمام و كمال در دسترس شما نخواهد بود. بخش عمده اي از توجه و انرژي ذهني او مدام در گرو نگراني ها و درگيري هاي شغلي اش خواهد بود و ممكن است آگاه و يا ناخودآگاه اين روش را ادامه بدهد.
براي او مشكل خواهد بود، كاملا احساس آرامش و راحتي كند، بي آنكه در زندگي اش احساس موفقيت داشته باشد. موضوع اين نيست كه دوستتان ندارد و يا به شما عشق نمي ورزد و يا اين كه به شما احتياج ندارد حتي موضوع اين نيست كه شغلش را بيش از شما دوست دارد. مطلب تنها اين است كه شغلش تاثير درگيرانه تري بر احساس رشد شخصي و اعتماد به نفس او دارد تا رابطه اش با شما.
درك اين موضوع و پذيرش آن براي ما زن ها اندكي مشكل است. ارزشيابي ما با ارزشيابي هاي مردها متفاوت هستند. براي ما زن ها صرفنظر از اين كه تا چه حد در شغل خود موفق هستيم مادامي كه زندگي احساسي ارضاكننده اي نداشته باشيم، احساس خوبي نسبت به خودمان نخواهيم داشت. براي يك زن صميميت با يك مرد، آرامش و راحتي است. اين احساس آرامش در پايان روز مانند آن است كه هديه اي دريافت كرده ايم و به هيچ وجه به معناي مزاحمت و يا تداخل نخواهد بود. به همين خاطر است كه ما از مردها توقع داريم تا نگراني ها و ناراحتي هاي شغلي شان را به مجرد آنكه ما را مي بينند دور بيندازند. اين صرفا براي ما زن ها مطلوب است و لزوما به اين معنا نيست كه براي مردها نيز خوشايند باشد. متاسفانه اين عادت مردان كه هويتشان را با شغل و موفقيت هايشان تعريف مي كنند و اعتماد به نفس و خودباوريشان را صرفا به دستيابي هدف هايشان معطوف مي كنند، باعث شده است كه تا همين اواخر به آمار بيماري هايي نظير فشار خون بالا، حملات قلبي و اعتياد به موادمخدر تمامي اينها نشانگر اضطراب و نگراني فكري بيشتر مردان است و همين طور عدم قابليت و توانايي مردها در راحتي و استراحت كردن است.

روزهاي ويژه را فراموش نكنيد

چند روز عزيز در زندگي زنان وجود دارد كه هرگز نبايد آنها را فراموش كنيد و در آن روزهاي ويژه مطمئن شويد چيزي كه كمي گرانبهاتر است به او مي دهيد. هر مردي كه هر يك از روزهاي ويژه را فراموش كند احساسات و عواطف زن خود را از بين مي برد. روزهاي ويژه از اين قرار است:
روز تولد او
هميشه براي او چيزي را كه خودش دوست دارد بخريد يا چيزي را كه خواسته است. مردي هميشه در روز تولد همسرش يك كارت تشكرآميز براي پدرو مادر او مي فرستاد او هميشه در آن كارت مي نوشت كه بابت داشتن همسرش چقدر از آنان سپاسگزار است. حال او مردي متفكر است، در ضمن، پدر و مادر همسرش بر اين باورند كه او بزرگ ترين شوهر روي زمين است و امكان ندارد كار نادرستي بكند.
روز سالگرد ازدواج
فرستادن كارت، ضروري است. به همراه آن نامه اي بنويسيد و به او بگوييد براي شما چه معنا و اهميتي دارد و بدين ترتيب عشق خود را ثابت كنيد. در اين روز، مناسب است كه وسايل راحتي او را فراهم آوريد و حتي نگهداري از بچه ها را هم بر عهده بگيريد.
عيد نوروز
اين زماني است كه همه فروشگاه ها پر از هديه هاي گوناگون و فروشنده ها مي توانند در انتخاب هديه به شما كمك كنند. اين بهانه كه نمي دانيد چه بخريد، اصل پذيرفتني نيست.
روز مادر
در اين روز دو هديه بايد تهيه كنيد: اولي براي مادر خودتان است. اگر اين كار را به همسرتان محول كرده ايد لطفا اين وظيفه را پس بگيريد و مسئوليت كامل را خودتان عهده دار شويد.
دومين هديه، هديه اي است براي همسرتان يعني مادر بچه هاي شما. براي زني كه بچه دار مي شود لذت بزرگي است كه شوهرش به او هديه بدهد. وقتي كه بچه نوپا با هديه خودش به سوي او مي رود سپس شما هديه خودتان را مي دهيد، كمتر زني پيدا مي شود كه اشك در چشمانش حلقه نزند.
چه لذتي از داشتن شوهري قدردان مي برد و شوهر هم ثابت مي كند كه زنش چه مادر عالي و استثنايي است و يا با دادن هديه اي جديد ثابت مي كند كه فرزندانش از داشتن مادري مانند او خوشبخت هستند.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

بستن
بستن