تغذیه در مراکز جمعی و عمومی

3 نکته درباره ظروف يک بار مصرف

:3 نکته درباره ظروف يک بار  مصرف

1-ظروف رنگي نخريد: اين روزها ظروف يک بار مصرف در رنگ هاي مختلف در بازار وجود دارد اما ظروف يک بار مصرف مانند ظروف ديگر توانايي نگهداري رنگ را ندارد. به همين علت هنگام ريختن غذاي داغ در ظرف، لايه اي از رنگ در غذا حل شده و وارد بدن مي شود. بنابراين بهتر است از انواع رنگي اين ظروف به ويژه براي غذاهاي داغ استفاده نشود.
2-فوم از پلاستيک بهتر است: اگر به هر دليلي اصرار داريد که در مهماني يا براي دادن غذاي نذري از اين ظروف استفاده کنيد، بهتر است اين ظروف از جنس فوم باشد و آنها را از محل هاي معتبر تهيه کنيد. پلاستيک ها، پليمرهايي هستند که از سنتز مواد اوليه و نام مونومر تهيه مي شوند. مونومرها موادسمي و براي سلامت انسان مضر هستند.
3-ظرف يک بار مصرف و تهديد عصبي: اولين اثر مضر ظروف يک بار مصرف و محصولات ساخته شده از پلي استايرن تاثير مواد سمي آنها بر اعصاب است که سيستم مرکزي و ثانويه اعصاب انسان را مورد حمله قرار مي دهد. تجمع مواد پلي استايرن محلول در چربي در بافت هاي غني از چربي مغزو نخاع مي تواند موجب اختلالات مزمن يا حاد در سيستم عصبي شود. تماس طولاني مدت با مقادير کم اين مواد، موجب ايجاد اختلالات عصبي مانند خستگي، حالات عصبي، بي خوابي و حتي اختلالات خوني مانند کاهش پلاکت هاي خوني و هموگلوبين و اختلالاتي از قبيل ناهنجاري هاي کروموزومي و لنفاوي مي شود.

منبع:www.rasekhoon.net

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن