مقالات زیست شناسی

ویتامين ها

ویتامین ها

ویتامین D = مقدار مصرف این ویتامین برای زنان و مردان 200 واحد در روز است. یک فنجان شیر 100 واحد از این ویتامین را در بر دارد. برخی غلات مانند کنسرو ماهی ساردین که هر کنسرو ساردین شامل 110 واحد از این ویتامین است و راهیست برای برطرف کردن نیاز در مورد ویتامین D .
فواید=عاملی ستضد سرطان . این ویتامین به دستگاه های ایمنی و استخوان های سست کمک می کند.
ضرر ها=مصرف روزانه بیش از 1000 واحد در روز موجب ناراحتی قلبی می شود.

ویتامینE =مقدار مصرف روزانه در زنان 12 واحد و در مردان 15 واحد است . این ویتامین در رژیم های غذایی استاندارد به ندرت یافت می شود. مواد غذایی دارای این ویتامین عبارتند از گیاهک گندم – گل کاجیره و روغن افتابگردان . این ویتامین به مقدار کمتر در میوه هایی مانند هلو و الو یافت می شود.
فواید=این ماده ضد اکسیداسیون است . از ابتلا به بیماری های قلبی و برخی از سرطان ها و موجب معالجه ی التهاب برخی از بیماری های پوستی و مفاصل می شود.
ضرر ها= این ویتامین تا 100برابر مقدار تجو.یز شده در روز ضرری ندارد.

نیاسین یا اسیدنیکوتینیک= مقدار مصرف روزانه در زنان 15 میلی گرم و در مردان 19 میلی گرم است که در جوجه ماهی آزاد و گوشت گاو و همینطور در نخود و روغن بادام زمینی وجود دارد. بدن ما می تواند با استفاده از پروتئین موجود در تخم مرغ و شیر نیاسین تولید کند.
فواید= عده ای از مردم سطح کلسترول خون خود را با مصرف زیاد نیاسین پایین می آورند.
ضرر ها= مصرف زیاد این ویتامین تا 100 میلی گرم جز در افراد مبتلا به آسم – زخم های معده یا دوازدهه یا اختلالات شدید ضربان قلب می شود.

اسید فولیک=مقدار مصرف روزانه در زنان180 میکروگرم و در مردان 200 میکرو گرم است که در جگر سیاه – سبزیجات پر رگ و مخمر آب جو وجود دارد.
فواید= اسید فولیک تقسیم سلولی را زیر نظر دارد و قادر است برخی صدمات بافتی را که به سرطان منتهی می شود را خنثی کند.
ضرر ها= مصرف زیاد اسید فولیک باعث کمبود ویتامین 12B و عامل اصلی بیماری عصبی است.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

بستن