تغذیه و سلامتفناوری

چطور لوازم فلزی قدیمی را رنگ کنیم؟ (فرمول – قسمت ۲۰)

لوازم فلزی معمولا عمر طولانی دارند و سال‌‌ها کار می‌کنند. اما بعد از مدتی ممکن است دچار زنگ‌زدگی یا تغییر رنگ بشوند و ظاهر بدی پیدا کنند. مثلا کباب‌پز محبوبتان که سال‌ها کار شما را راه انداخته، نرده‌های پنجره یا حتی یک چراغ مطالعه قدیمی و کلاسیک. در این قسمت فرمول روش رنگ کردن لوازم فلزی را به شما یاد می‌دهیم؛ طوری که مثل روز اول تمیز و نو شوند.
اگه سطح فلز زنگ زده، در فضای آزاد سطح آن را با سمباده درشت و کاردک تمیز و یک‌دست کنید. سپس پودر و خاک آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز کنید. این قسمت بسیار مهم است. با سمباده ریز سطح فلز را تا جایی که می‌توانید صاف و نرم کنید. اگه وسیله فلزی شما زنگ زده است، به آن «پرایمر زینک کرومات» بزنید.
حالا روی آن دو دست پرایمر با پایه روغنی بزنید. مطمئن شوید پرایمری که انتخاب کرده‌اید با رنگ اکریلیک سازگاری داشته باشد. اجازه دهید پرایمر کاملا خشک شود.
حالا یک لایه رنگ اکریلیک را با اسپری یا قلمو روی آن بزنید. وقتی مطمئن شدید رنگ کاملا خشک شده، لایه دوم رنگ اکلریک را روی آن بزنید. دو لایه رنگ باعث افزایش مقاومت و ماندگاری رنگ می‌شود. سپس با صبر و حوصله اجازه دهید به مدت ۳۶ تا ۴۸ ساعت در فضای آزاد خشک شود.

منبع :
https://www.digikala.com/mag/video/%d8%b1%d9%86%da%af-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%84%d9%88%d8%a7%d8%b2%d9%85-%d9%81%d9%84%d8%b2%db%8c/

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن