تغذیه و سلامتفناوری

چطور عکس‌مان را روی چوب چاپ کنیم؟ (فرمول قسمت ۳۹)

چاپ روی چوب کار بسیار جذابی است و می‌توان از آن استفاده‌های تزینی زیادی کرد. مثلا عکس‌های خانوادگی‌خودتان را با استفاده از این روش برای همیشه ماندگار کنید یا لوگوی برند خودتان را با هزینه پایین روی چوب چاپ کنید و برای تبلیغات به مردم هدیه دهید. با توجه به میزان خلاقیت شما می‌توان از چاپ روی چوب استفاده‌های متنوعی کرد.
روش کار ساده است؛ برای شروع یک پرینت باکیفیت از عکس یا متنی که می‌خواهید روی چوب چاپ کنید، نیاز دارید. دقت کنید که عکس یا متن مورد نظرتان را به صورت Mirror تهیه کنید. سپس یک قطعه چوب با سطح صاف و یک‌دست نیاز دارید که از نظر ابعاد با پرینت شما متناسب باشد. برای این روش به ژل مدیوم اکلریک نیاز دارید که می‌توان آن را در همه فروشگاه‌های رنگ فروشی یا لوازم نقاشی پیدا کرد. با استفاده از یک قلموی کوچک یک لایه نازک از ژل مدیوم اکلریک را روی سطح چوب بزنید.
حالا کاغذ پرینت را آرام روی چوب قرار دهید و دست‌تان را از مرکز به طرفین بکشید تا هیچ هوایی بین کاغذ و سطح چوب وجود نداشته باشد. می‌توانید از یه کارت محکم برای خارج کردن حباب‌های هوا از زیر کاغذ استفاده کنید. بعد از یک ساعت که مدیوم اکلریک خشک شد، با کمی آب کاغذ پرینت را خیس کنید و با استفاده از یک مسواک، ابر یا با انگشتان دست‌تان، به آرامی آن را بتراشید.
روش دومی که برای چاب روی چوب به شما یاد می‌دهیم هم بسیار سریع و ساده است. برای انتقال جوهر به سطح چوب در این روش فقط کافی است مثل روش قبلی تصویر یا متن خود را به صورت Mirror پرینت بگیرید و کاغذ پرینت را روی سطح چوب قرار دهید. اما به جای مدیم اکلریک یک دستمال یا پنبه را به آستون آغشته کنید و آن را به آرامی پشت کاغذ بکشید. می‌توانید یک کارت محکم را لای دستمال قرار دهید تا آستون به صورت یکنواحت روی سطح کاغذ پخش شود.
بیشتر بخوانید: چطور لوازم فلزی قدیمی را رنگ کنیم؟

منبع :
https://www.digikala.com/mag/video/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%b1%d9%88%db%8c-%da%86%d9%88%d8%a8/

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن