بارداری و اقدام

رابطه زناشویی در حضور فرزند خواب مجاز است؟

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن خیلی مهم است، اما با گذشته خیلی فرق می کند. سوال بیشتر زوجهای جوان بعد از بچه دار شدن این است که آیا می توانند در حضور نوزاد خواب رابطه زناشویی داشته باشند؟

از چه زمانی باید اتاق خواب کودک را جدا کرد؟

کودک حداقل تا یک سالی باید در اتاق خواب والدینش بخوابد. متخصصان توصیه می کنند برای جلوگیری از سندروم ناگهانی مرگ، کودک حداقل تا یک سالگی باید در اتاق والدین بخوابد. وقتی کودک تا یک سالی در اتاق خواب والدین اما در یک تخت جداگانه می خوابد سر زدن به او در طول شب راحت تر و سریع‌تر است و ارتباط عاطفی بهتری با او برقرار می‌شود. و البته هم مادر و هم کودک احساس امنیت بیشتری دارند. در این صورت هر تنفس غیرعادی یا غلت زدن بتوسط مادر و پدر خیلی سریع حس می‌شود.
بیشتر بخوانید: رابطه جنسی سالم چیست؟
رابطه پدرو مادر بعد از بچه در رختخواب

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن

اما تا یک سالگی کودک و تا وقتی در اتاق خواب پدر و مادر می‌خوابد رابطه زناشویی چگونه و چه زمانی باید انجام شود؟ جواب بیشتر کارشناسان این است: رابطه زناشویی به هیچ وجه نباید در حضور نوزاد یا کودک چه بیدار و چه خواب انجام شود. کارشناسان معتقدند نوزادان حافظه بسیار قوی دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط می کنند ، پس بهتر است به این نکات توجه کنید:

  • زمان رابطه زناشویی نوزاد یا کودک زیر یک سال را در یک اتاق جداگانه بخوابانید.
  • بهتر است رابطه زناشویی را به زمانی موکول کنید که کودک در خانه نیست. مثلا از مادر یا خواهر خود بخواهید برای چند ساعت از او نگهداری کند.
  •  در زمان رابطه زناشویی حتما در اتاق خواب را ببندید تا احتمال ورود سر زده کودک به اتاق وجود نداشته باشد.
  • اگر خانه شما فقط یک اتاق خواب دارد ، وقتی کودک خواب است او را داخل هال بگذارید و در اتاق را ببندید.
  • اگر نگران صدا هستید، یک موسیقی ملایم پخش کنید. اینکار به ریلکس کردن شما و بالا بردن میل جنسی هم کمک می کند.
  • اگر کودک بالای دو سال دارید به او آموزش بدهید که قبل از باز کردن در اتاق خواب حتما در بزند.

منبع : https://www.ninisite.com/article/11200/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%ad%d8%b6%d9%88%d8%b1-%d9%81%d8%b1%d8%b2%d9%86%d8%af-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8-%d9%85%d8%ac%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن