تغذیه و سلامتفناوری

چطور از مبتلا شدن به آنفولانزا پیشگیری کنیم؟ (فرمول قسمت ۶۲)

دست‌های ما مسئول انتقال بیش از ۸۰ درصد از بیماری‌های عفونی مثل سرماخوردگی و آنفولانزا، مشکلات تنفسی و حتی ویروس‌‌های جدی مثل عفونت ادراری هستند! به همین دلیل است که متخصصین توصیه می‌کنند شستن دست‌ها را به عنوان موثرترین راه برای جلوگیری از انتقال عفونت و بیماری جدی بگیریم. بهترین روش برای پیشگیری از آنفولانزا هم چیزی جز شستن مرتب دست‌ها نیست.
بر اساس نتایج تحقیقات، تمیز کردن دست‌ها می‌تواند حتی از پخش شدن میکروب‌هایی که به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستند، جلوگیری کند. شاید باور نکنید، اما تنها با شستن دست می‌شود از یک سوم بیماری‌های دستگاه گوارشی و یک پنجم عفونت‌های ریه جلوگیری کرد.
در یکی از تحقیقات سال ۲۰۱۳ مشخص شد فقط ۵ درصد افراد بعد از بیرون آمدن از دستشویی دست‌های خودشان را می‌شستند! علاوه بر این مردم به طور میانگین فقط ۶ ثانیه برای شستن دست‌های خودشان وقت می‌گذاشتند. این در حالی است که شستن دست‌ها باید حدود ۱۵ الی ۲۰ ثانیه طول بکشد تا مواد صابون تاثیر خودشان را بگذارند.
در انتهای این ویدیو روش صحیح تمیز کردن دست با آب و صابون و محلول ضدعفونی کننده‌ی دست برای پیشگیری از آنفولانزا را به شما آموزش می‌دهیم.
بیشتر بخوانید:همه آنچه درمورد درمان سرماخوردگی باید بدانید

منبع :
https://www.digikala.com/mag/video/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%86%d9%81%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%b2%d8%a7-%d8%b4%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%af%d8%b3%d8%aa/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن