بارداری و اقدام

پاکسازی پوست در دوران بارداری خطرناک است؟

تغییرات هورمونی در دوران بارداری می‌تواند باعث شود پوست شما دچار لکه، خشکی یا برعکس چربی شود. برخی از خانم‌ها رنگدانه‌، تیرگی زیر چشم و پوسته پوسته شدن را تجربه می‌کنند. اما آیا پاکسازی پوست در دوران بارداری ایمن است؟ اگر مدام به مراکز زیبایی مراجعه می‌کنید بد نیست بدانید که آیا می‌توانید به پاکسازی پوست در دوران بارداری ادامه دهید یا نه!

انجام پاکسازی صورت در بارداری

از آنجا که هر زنی در این مهم‌ترین مرحله از زندگی خود ترجیح می‌دهد، ظاهر خوبی داشته باشد، باید مراقبت ویژه از پوست و بهداشت آن انجام شود. با این حال، سلامت جنین در حال رشد در ذهن مادر همیشه اولویت است. بیایید با برخی از مزایای پاکسازی صورت در بارداری آشنا شوید.
1.پاکسازی آرامش و طراوت به پوست می‌بخشد.
2.کمک می‌کند تا مشکلات جزئی در بارداری را نادیده بگیرید.
3. از مشکلات جزئی پوست و بثورات جزئی مراقبت می‌کند.
4.این نوع درمان می‌تواند خواب بهتر و آرامش شما را تقویت کند.

پاکسازی صورت در بارداری

آیا پاکسازی در بارداری بی‌خطر است؟

متخصصان پوست و کارشناسان توصیه می‌کنند به طور کلی یک پاکسازی اساسی صورت بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن، حرارت و ماساژهای طولانی مدت، کاملا بی‌خطر است. در حقیقت اگر به دنبال یک آرامش و طراوت برای پوست صورتتان هستید، باید از روش‌های بی‌خطر استفاده کنید. با این حال، مهم است بدانید که پوست شما تمام مواد شیمیایی موجود محصولات زیبایی را جذب می‌کند و این‌ها می‌تواند وارد جریان خون شده و در نهایت به جنین درون شکمتان برسد. بسیاری از درمان‌های سالنی، برای مقابله با بثورات یا تغییر رنگ پوست، مبتنی بر مواد شیمیایی بوده و ممکن است حاوی ترکیبات مختلف بنزوئیل پراکسید، اسید سالسیلیک، رتینوئیدها و … باشد.

از چه مواردی باید در بارداری پرهیز کرد؟

در حین بارداری، جریان‌های الکتریکی، استخراج منافذ سیاه پوست، نور درمانی، لایه برداری شیمیایی، جراحی پلاستیک، جلسات طولانی ماساژ، گرما و بخار باید از لیست کارها خارج شود. امروزه بسیاری از سالن‌ها تبلیغ می‌کنند که فقط از محصولات طبیعی یا ارگانیک استفاده می‌کنند. اگرچه این قبیل محصولات گزینه بهتری هستند اما اینها هم می‌توانند آلرژی یا ناراحتی ایجاد کنند. برخی از مرطوب کننده‌های ارگانیک حاوی ترکیبات مبتنی بر سویا هستند که دارای اثرات استروژن مانند هستند و به ویژه در سه ماهه اول بارداری خطرناکند.

پاکسازی پوست در بارداری

نکاتی برای انجام پاکسازی صورت در بارداری

  • اگر به دنبال یک تجربه آرامش بخش هستید بهتر است بدانید که از چه کالاهایی می‌توانید استفاده کنید و از کدام‌ها باید دوری کنید.
  • هنگام مراجعه حتما توضیح دهید که باردار هستید.
  • با پزشک خود صحبت کنید و فقط در یک مکان تمیز و بهداشتی با کیفیت بالا کار پاکسازی را انجام دهید.
  • اگر این اولین پاکسازی شما بعد از باردار شدن است، قبل از انجام هر کاری، با مدیر سالن صحبت کنید.
  • لیست کاملی از محصولات و مواد تشکیل دهنده آنها بگیرید.
  • در مورد انواع روش‌های درمانی بحث و گفتگو کنید.
  • از درمان‌های خشن، ماساژ فشرده، جریان الکتریک و مواد شیمیایی امتناع کنید.
  • هرگز از مواد روشن کننده پوست یا محصولات حاوی رتینوئید، سالسیلیک اسید استفاده نکنید.
  • فقط از مواد سفید کننده بسیار ملایم استفاده کنید.

منبع : https://www.ninisite.com/article/11548/%d9%be%d8%a7%da%a9%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d9%86%d8%a7%da%a9-%d8%a7%d8%b3%d8%aa

دیجی کالا دیجی کالا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن