بدون مجموعه

شست و شوي ظروف

چند نكته در مورد ظروفي از جنس روي
:1- بعد از خريدن ظروف رويي ،  قبل از استفاده ، مي توانيد داخل ظرف را آب بريزيد ، چند قاشق سركه اضافه كنيد و آن را چند دقيقه روي اجاق قرار دهيد تا بجوشد و بعد آب آن را خالي كرده و از ظرف استفاده كنيد،  هرگز سياه نمي شود.
2- اگر اين  ظروف سياه شده  ، براي تميز كردن آن از سيم ظرف شويي و صابون استفاده كنيد .

3- اگر اين  ظروف بر اثر سرخ شدن يا پختن غذا سياه شده ، ظرف خالي را روي اجاق قرار دهيد و شعله را روشن كنيد . با اين كار تمام قسمت هاي سياه ظرف به صورت دود از ظرف خارج مي شود و ظرف شما كاملاً سفيد مي شود .  به شرط اينكه بعد از خاموش كردن اجاق ، تا قبل از سرد شدن ظرف آب به آن نپاشيد. چون اين كار باعث سوراخ شدن ظرف مي شود.

تميز كردن ظرفي كه در آن غذا سوخته است:
اگرغذا به ته قابلمه چسبيده ، هرگز كارد، قاشق يا كفگير فلزي براي پاك كردن آن به كار نبريد. كافي است آن را از آب گرم پر كنيد و مقداري نمك نيز به آن اضافه كنيد. اگرغذا خيلي محكم به قابلمه چسبيده است ، مقداري سركه در آن بريزيد و بجوشانيد تا كاملاً پاك شود.
بر طرف كردن بوي پياز از كارد:
اگر كارد شما بوي پياز مي دهد ، با كارد هويج را حلقه حلقه ببريد . با اين كار بوي پياز از بين مي رود.
تميز كردن قوري استيل:
اگر قوري شما جرم گرفته است ، قوري را پر از آب كنيد و ، مقداري آبليمو در آن بريزيد و روي اجاق بگذاريد تا بجوشد . قوري شما كاملاً تميز مي شود.

شستن فلاسك چاي :
ابتدا تفاله هاي چاي را از فلاسك خالي كنيد، سپس مقداري آب گرم در فلاسك ريخته، كمي مايع ظرفشويي به آن اضافه نموده و يك اسكاچ نرم داخل فلاسك بيندازيد ،  در آن را ببنديد و خوب تكان دهيد، تا تميز شود و بعد با آب گرم كاملا شستشو دهيد.

پاك كردن ظروف آلومينيومي:
براي پاك كردن اين ظروف مي توانيد از سركه استفاده كنيد: چند قاشق سركه داغ داخل ظروف بريزيد. ظروف شما كاملاً نو و درخشان مي شود.
شستن بشقاب ها:
قبل از اين كه شروع به شستن بشقاب ها كنيد، آنها را درون ظرف بزرگتري كه پر از آب كرده ايد ،  قرار دهيد . سپس چند قاشق سركه به آب اضافه كنيد و چند دقيقه صبر كنيد تا سركه تمام چربي ها را به خود بگيرد، سپس بشقاب ها را بشوييد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن