بدون مجموعه

كوكو سبزي زمستاني ايتاليايي

در فصول سرد سال در كشور ايتاليا كوكويي پخته مي شود كه درواقع مخلوطي از سبزيجات مختلف فصل شامل تره فرنگي، اسفناج و فلفل دلمه اي قرمز و تخم مرغ است.

براي پخت اين كوكو، زمان زيادي لازم نيست، پس آن را براي شام امشب بپزيد و لذت ببريد.

مواد لازم براي 3 تا 4 نفر:

– 2 قاشق سوپ خوري روغن زيتون

– يك عدد فلفل دلمه اي قرمز بزرگ (نگيني خرد شود)

– يك قاشق چاي خوري زيره سبز

– 3 عدد تره فرنگي حدود 450 گرم (خلالي خرد شود)

دیجی کالا دیجی کالا

– 150 گرم برگ اسفناج

– 5 عدد تخم مرغ بزرگ

– يك قاشق سوپ خوري ريحان تازه خرد شده

– يك قاشق سوپ خوري جعفري تازه خرد شده

– نمك و فلفل به ميزان كافي

– دوسوم پيمانه پنير پارمسان (براي سرو درصورت دلخواه)

طرز تهيه:

1 – تابه متوسطي آماده كرده و روغن زيتون را در آن بريزيد، سپس تابه را روي شعله اجاق گاز قرار دهيد و فلفل دلمه اي را در روغن ريخته و روي دماي متوسط اجاق گاز تفت دهيد.

براي اين منظور 6 تا 8 دقيقه زمان نياز است. در طول اين مدت مرتب فلفل هاي خردشده را هم بزنيد. نصف قاشق چاي خوري از زيره را نيز در مواد بريزيد و يك تا 2 دقيقه حرارت دهيد.

2 – حالا تره فرنگي خردشده را به مخلوط فلفل و زيره اضافه كنيد و در ظرف را بگذاريد و 4 تا 5 دقيقه صبر كنيد تا تره فرنگي نرم شده و بپزد. سپس كمي نمك و فلفل سياه اضافه كنيد تا مواد مزه دار شوند.

3 – برگ هاي اسفناج را شسته و همراه آب آن به مواد اضافه كنيد و در ظرف را بگذاريد. مدت 5 دقيقه ديگر حرارت دهيد تا اسفناج در همان آب حاصل از شستن بپزد.

نكته: درصورتي كه برگ هاي اسفناج درشت است، آنها را خرد كنيد.

4 – تخم مرغ ها را در كاسه ديگري شكسته و با نمك، فلفل، ريحان، جعفري و باقيمانده زيره مزه دار كنيد.

سپس آن را روي سبزيجات پخته داخل تابه ريخته و شعله اجاق گاز را زيادتر كنيد تا تخم مرغ به اصطلاح خودش را بگيرد و تغييررنگ پيدا كند؛ البته براي اين منظور بايد در تابه را بگذاريد.

5 – پس از اينكه سطح زيرين كوكو سرخ شد، شعله بالاي فر را روشن كرده و تابه را داخل فر قرار دهيد تا روي آن نيز سرخ شود ولي مراقب باشيد قهوه اي رنگ نشود. در پايان، پنير پارمسان را روي سطح كوكو رنده كرده و سرو كنيد.

نكته: اگرچه مرحله پاياني پخت اين كوكو در ايتاليا داخل فر اجاق گاز است ولي اگر اجاق گاز شما فر ندارد، مي توانيد پس از سرخ شدن قسمت زيرين كوكو، آن را به چند قسمت بريده و پس از برگرداندن تكه ها، سطح روي كوكو را نيز سرخ كنيد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن