فناوری

کاهش ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در تهران

اجرای طرح کاهش آلودگی هوای تهران در حالی وارد ششمین ماه خود شده‌است که همچنان ابهامات زیادی پیرامون این طرح وجود دارد. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده توسط مسئولین امر، اجرای این طرح تاثیری در حدود ۵ درصدی بر کاهش ترافیک منطقه داشته‌ که با اما و اگرهایی همراه است، آنچه واضح است اینکه پایان یافتن زمان اجرای هر روزه اجرای طرح کاهش آلودگی شاهد تجمع خودروها در محدوده‌های ورودی طرح هستیم.
در واقع بسیاری از رانندگان با توقف مداخل ورودی محدوده‌های طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی زمان خود را تلف می‌کردند تا سرانجام با پایان یافتن محدوده زمانی در ساعت ۱۹، امکان ورود ایشان به محدوده طرح کاهش آلودگی بدون ثبت جریمه مربوطه فراهم شود. این امر در طی ماه‌های اخیر باعث تشدید ترافیک عصرگاهی پایتخت می شد و حالا مدیران شهرداری برآن شده‌اند تا با کاهش مدت زمانی اجرای طرح‌های ترافیکی تهران به ساعت ۱۸، از شدت این ترافیک خود خواسته بکاهند.

براساس بیانیه شهرداری تهران در این رابطه: «به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند؛ از ابتدای آذرماه تا پایان سال جاری، زمان اجرای طرح‌های ترافیکی از ساعت ۱۹ به ساعت ۱۸ تغییر می‌یابد. کاهش یک‌ساعته زمان اجرای طرح شامل هر دو محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا می‌شود.این تصمیم با توجه به کوتاه شدن طول روز و به جهت تخلیه سریع‌تر ترافیک بزرگراه‌های شهر در ساعات شبانگاهی، برابر اختیارات قانونی شهرداری تهران و بر اساس هماهنگی صورت‌گرفته با پلیس راهور تهران اتخاذ شده است.»
گفتنی است که اجرای این تصمیم به نوعی می تواند به معنای کاهش تعداد ثبت جریمه‌های ورود غیر مجاز به محدوده طرح‌ها و کاهش درآمد شهرداری از اجرای دو طرح ترافیکی مذکور تلقی شود. اما باید منتظر ماند و دید که در پی کاهش یافتن ساعات اجرای طرح های مذکور، گره ای از بار ترافیکی سنگین تهران گشوده خواهد شد یا خیر؟
منبع:‌ خبر آنلاین

منبع :
https://www.digikala.com/mag/%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c%da%a9-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%da%a9%d8%a7%d9%87%d8%b4/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن