تغذیه و سلامتفناوری

۴ فایده مهم پازل برای تقویت ذهن (فرمول قسمت ۵۳)

حتما شنیدید که ساختن پازل علاوه بر این که یک تصویر قشنگ به دیوار خانه اضافه کند، فواید زیادی برای مغز دارد. در این قسمت فرمول ۴ مزیت ساخت پازل را به شما معرفی می‌کنیم که شما را به خرید و ساختن پازل تشویق می‌کند و جالب است بدانید که این ویژگی‌های مفید پازل برای تمام سنین صدق می‌کند.
ویژگی اول: پازل با درگیر کردن قسمت چپ و راست مغز به طور همزان، مثل یک ورزش فکری خوب است که باعث افزایش قدرت حل مشکلات و بهبود تمرکز شما می‌شود.
ویژگی دوم: با تقویت ارتباط بین سلول‌های مغز باعث افزایش سرعت ذهن می‌شود و تاثیر ویژه‌ای روی بهبود حافظه دارد. در نتیجه اگر یادتان نمی‌آید که دیروز ناهار چه چیزی خوردید یا اسم کسی که هفته پیش با او قهوه خوردین چه بود، پازل قطعا برای شما مفید است.
ویژگی سوم: پازل درک و فهم بصری شما را تقویت می‌کند. در ساخت پازل شما به یک قطعه پازل نگاه می‌کنید و جای آن را در یک تصویر بزرگ پیدا می‌کنید؛ تکرار این کار درک بصری و ارتباط بین تصویر ۲ بعدی و ۳ بعدی مغز شما تقویت می‌کند که در رانندگی، استفاده از نقشه و خیلی از کارهای این چنینی تاثیر مثبتی دارد.
ویژگی چهارم: پازل یک ابزار عالی برای مدیتیشن و کاهش اضطراب است و باعث افزایش احساس آرامش می‌شود و این شاید برای خیلی از افراد بهترین مزیت ساخت پازل باشد.
فراموش نکنید که پازل علاوه بر این که یک راه خیلی خوبی برای ارتباط با خانواده و دوستان است، یک سرگرمی خوب برای کسانی است که دوست دارند تنهایی با خودشان خلوت کنند.
بیشتر بخوانید:
چرا اسباب‌بازی‌ بهتر از موبایل و تبلت است؟

منبع :
https://www.digikala.com/mag/video/%da%86%d9%86%d8%af-%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%be%d8%a7%d8%b2%d9%84/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن